Coraz popularniejsze kryptowaluty

W naszym kraju rosnącą popularnością cieszą się waluty kryptograficzne, nazywane także kryptowalutami. Stanowią one część rozproszonego systemu księgowego, który bazując na kryptografii, przechowuje informacje o stanu posiadania. W tym momencie istnieje ponad 300 kryptowalut, a za najpopularniejszą uznaje się bitcoin, wprowadzoną w 2009 roku przez Satoshi Nakamoto.
Bitcoin przechowuje się w specjalnym pliku portfela. To, jaki portfel bitcoin wybierzemy, uzależniony jest od kilku głównych kwestii, jak to jaką kwotę planujemy w nim przechowywać, jakie środki bezpieczeństwa nas zadowalają, za radą ilu i jakich urządzeń elektronicznych będziemy skorzystać z bitcoin i tak dalej.
Przy naszej przygodzie z kryptowalutami, należy zainteresować się “kranami”. Krany bitcoin to strony, które rozdają bitcoiny za darmo – wystarczy odwiedzić daną stronę, obejrzeć jakiś materiał reklamowy lub wykonać zadanie społecznościowe. 
Sposoby zarobku są niewyczerpane – można też zaangażować się w rozgrywki pokera lub handlować na bitgiełdzie.
W Polsce, choć obrót i wydobywanie bitcoinów jest legalne, to kryptowaluty nie są uznane za oficjalny instrument finansowy, nie posiadają też statutu waluty. Sytuacja przeciwnie ma się w Niemczech, gdzie jest to legalna waluta, która dopuszczana jest do swoich transakcji, czy skrajnie w drugą stronę, w Tajlandii, gdzie transakcje wirtualnymi walutami są nielegalne.
Nie może się wydawać to jednakże dobrą polityką finansową, skoro bitcoiny zyskują coraz większą popularność i znaczenie.