Masaż leczniczy, zalety

Złamania u dzieci to bardzo poważne wydarzenia. Choć mówi się powszechnie, że młody organizm poradzi sobie doskonale z taką sytuacją i kości bardzo szybko się zrosną, to natomiast realnie nie wszystko jest takie czarno-białe. Otóż jeżeli już rehabilitacja małego pacjenta nie zostanie przeprowadzona w prawidłowy sposób, może to spowodować trwałe problemy w układzie kostnym.

Warto wspomnieć, że nie wszystko jest takie ewidentne na 1-szy rzut oka. Teoretycznie kości mogą zrosnąć się dobrze albo kiepsko i w tym drugim przypadku będzie trzeba wykonać ponowny zabieg, po czym ponownie usztywnić złamaną kończynę. Niemniej jednak jednakże leczenie po złamaniach zna również stany pośrednie, gdzie teoretycznie wszystko przebiegło prawidłowo, niemniej jednak po latach okazuje się że miejsce dawnego złamania zaczyna odzywać się znowu. Pojawia się silny ból, kończyna blokuje się, nie można zyskać zupełnej ruchomości. Młody człowiek po kilku latach znów ląduje w szpitalu gdzie okazuje się, że nie tylko kość jest kiepsko zrośnięta, ale również pojawił się już inne poważniejsze powikłania.

Aby tego uniknąć konieczne jest wdrożenie tam gdzie mieszkamy np. w Gdańsku Letnica i Brzeżno lub w Gdyni Witomino lub też w Sopocie Dolnym lub Górnym, dobrej fizjoterapii po wyjściu ze szpitala.
Jest to kluczowe dla zdrowia dziecka, ponieważ w sytuacji złego zrośnięcia się kości, czyli w sytuacji jak opisaliśmy powyżej, wraz z rozwojem organizmu i ciągłym wzrostem pojawią się powikłania, które mogą negatywnie wpłynąć na cały układ kostny. Dobry fizjoterapeuta doskonale zdaje sobie z tego sprawę, ważne jest zatem abyśmy i my jako rodzice byli świadomi tej sytuacji i wysłali naszą pociechę na odpowiednią rehabilitację po przebytym złamaniu. Terapeuta rehabilitacyjny dziecięcy jest osobą, która nie tylko i wyłącznie perfekcyjnie potrafi zająć się młodym człowiekiem, niemniej jednak również poprowadzić zajęcia i ćwiczenia w sposób niezwykle ciekawy. Jest to bardzo istotne, ponieważ jak wiemy dzieci nie doceniają robić czegoś, co wymaga od nich wiele wysiłku a nie przynosi natychmiastowych efektów bądź nie daje radości. Dlatego też zadbajmy o to by zapisać dziecko do takiej osoby, która ma dobrą opinię i wiele lat doświadczenia w pracy.

Sprawdź: naszarehabilitacja.pl/a,95,masaz-leczniczy.html

Leave a Reply