Obowiązkowe szkolenie BHP online

Według obowiązujących przepisów prawnych w naszym kraju, właściwie każdy przedsiębiorca jest zobowiązany do wykonywania regularnych szkoleń z zakresu BHP dla swoich pracowników. Dokładna częstotliwość organizacji szkoleń jest różna i zależy od profesji waszych pracowników. Zawody posiadające niesamowicie niski poziom zagrożeń, przykładowo pracownicy biurowi są zobowiązani do wykonywania szkolenia tylko raz na dziesięć lat.

Zawody posiadające znaczne dość wysokie ryzyko, przykładowo branża budowlana, jest zobowiązana do wykonywania szkolenia BHP co roku. Warto zatem dokładnie pilnować organizacji szkolenia dla poszczególnych pracowników, by w każdym momencie posiadali istotne uprawnienia do wykonywania własnego zawodu.
Ostatnio ogromną popularnością pomiędzy przedsiębiorców cieszą się internetowe szkolenia z BHP. W ten sposób nie muszą oddelegowywać pracowników na całodzienne szkolenie, wyłącznie zlecić im jego wykonanie za pomocą specjalnej platformy internetowej. Jest to najlepsze rozwiązanie, pod względem czasu , a dodatkowo oszczędności inwestycyjnych. Szkolenia BHP przez internet są znacznie tańsze, niż tradycyjna forma. Dodatkowo nie ponosicie kosztów związanych ze stratą danej grupy pracowników na cały dzień pracy. O ile więc  w waszej branży istnieje możliwość wykonania szkolenia BHP przez internet, to warto pomyśleć nad tą formą. Szkolenie internetowe w każdej sytuacji kończy się testem, zatem właściwie każdy pracownik będzie musiał wykazać się znajomością przepisów z zakresu BHP. Jest to więc o sporo lepszy sposób na dokładne sprawdzenie jego podstawowe wiedzy z zakresu przepisów bezpieczeństwa.

Zobacz: szkolenia bhp.

Leave a Reply