Przydatne w biurze – etykiety foliowe

Etykiety od dawien dawna są jedną z pierwszych rzeczy na którą patrzymy jako potencjalni klienci. To one przyciągają nasz wzrok, dlatego eksperci odpowiedzialni za marketing prowadzą dosłownie wyścig o w jaki sposób najbardziej wymyślną etykietę. I nie jest ważne czy są to etykiety papierowe czy etykiety foliowe. Mają nas przyciągać i działać na naszą wyobraźnię.

żeby te efekty zdobyć, w wielu sytuacjach nadrukowane na owe etykiety są hasła “promocja”, “gratis” i tak dalej. Hasła te, by były widoczne są na tle jaskrawych kolorów, aby w tej chwili rzucały nam się w oczy.

Jaka zatem jest różnica wśród etykietami papierowymi a foliowymi? I dlaczego nie używa się jednego rodzaju na wszystkich produktach?

Priorytetowym powodem są względy ekonomiczne. Etykiety papierowe są znacznie tańszym wyjściem od tych foliowych, więc jeżeli warunki przechowywania danego produktu nie wymagają znacznej wytrzymałości nadruku, stosuje się papier. Jednakowo, jeżeli już opakowanie produktu narażone jest na wilgoć bądź inne warunki niekorzystne, polecam zastosować etykietę foliową ażeby nadruk, który notabene wykonywany jest inną technologią, się nie uszkodził.

A jest to najbardziej istotne, z tego względu, że na etykietach drukowany jest kod kreskowy, w którym nawet najmniejsza zmiana, czy również przerwa stwarza brak sposobów jego odczytu.

Podsumowując, etykiety niegdyś zwykłe i bez wymyślnych wzorów, dzisiaj są bardzo kolorowe i żywe. Wszystko to spowodowane jest co raz większą konkurencją, a co za tym idzie wyścig o klienta jest bardziej zacięty niż kiedyś.

Zobacz: etykiety foliowe.