Sprawdzony program do JPK

Jednym z najważniejszych zadań każdego przedsiębiorcy jest uczciwe rozliczanie podatku Vat. Niedawno na temat fałszerstw związanych z podatkiem Vat było de fakto głośno, dlatego warto jak najdokładniej zająć się tą tematyką w swoim zakładzie produkcyjnym. Prawidłowe rozliczanie faktur jest niebywale kłopotliwe ze względu na ich ogromną ilość.

W ciągu miesiąca wasze przedsiębiorstwo może wyprodukować od kilkudziesięciu do kilkunastu tysięcy faktur, które muszą zostać rozliczone przez waszych pracowników. Przy tak wielkiej skali bardzo łatwo jest się pomylić, niemniej jednak ten błąd może kosztować waszą firmę wręcz kilka tysięcy pln. Na szczęście w dzisiejszych czasach istnieje bardzo prosty sposób na całkowite wyeliminowanie błędów popełnianych przez człowieka. Specjalistyczny program do JPK samoczynnie rozlicza wszystkie faktury. Posiadając ten program już nigdy nie spotkacie się z żadną, źle zaksięgowaną fakturą.
Program JPK jest nieprawdopodobnie prosty w obsłudze, gdyż wystarczy wyłącznie zeskanować dokument. Na tej podstawie zostanie szczegółowo rozliczona dana faktura, a wartość naliczonego albo odliczonego Vatu dodana do sumy z danego kwartału. Pod koniec kwartału będziecie mieli klarowną sytuację z danego okresu i wystarczy tylko wpłacić odpowiednie środki finansowe dla Fiskusa.  Jeśli do tej pory nie korzystaliście z żadnego, fachowego kodu do rozliczania faktur, to z całą pewnością warto w końcu zainwestować w niego swoje pieniądze. Program JPK nie jest zbyt sporym wydatkiem, a znacząco ułatwi funkcjonowanie waszego przedsiębiorstwa.

Źródło informacji: program JPK.

Leave a Reply