Szczoteczka do wrażliwych zębów

Wybór szczoteczki w każdej chwili powinien być podyktowany nie tylko kondycję zębów, ale również stanem dziąseł i całej jamy ustnej. W przypadku osób, które mają nadwrażliwe dziąsła i jednocześnie także płytko osadzone nerwy, właściwym wyjściem będą szczoteczki typu sensitive. Szczoteczka taka nie dociera głęboko do szyjek zębowych.

Równocześnie również nie powoduje krwawienia. Pasta do zębów, która powinna być zastosowana razem z taką szczoteczką, również musi być bardzo delikatna.
Stawiamy tutaj głównie na pasty z jak najmniejszą ilością fluoru. Pasta wybielająca też może go mieć mało. Fluor, który jeszcze jakiś czas temu wychwala no, jako zdecydowanie najlepszy sposób na to, by zapobiec demineralizacji zębów, dzisiaj, w świetle najnowszych badań, okazuje się substancje wysoce toksyczną w przypadku problemów z szyjkami zębowymi , a dodatkowo nadwrażliwym i zębami. Im zęby są słabsze, tym o dziwo mniej fluoru powinno się dostarczać. W takiej okoliczności niezbędne jest także stosowanie jedynie pastelowych szczoteczek, których włókna zakończone są w ten sposób. Jedną z takich szczoteczek jest Curaprox Ultra Soft. Szczoteczka ta przeznaczona jest głównie do codziennej higieny zębów osób, które mają problemy z krwawieniem dziąseł paradontoza , a oprócz tego z wrażliwymi dziąsłami i zębami. W sytuacji takiej szczoteczek nie dochodzi do mikrouszkodzeń dziąseł, a przez to nie ma możliwości powstawania małych stanów zapalnych, które w przyszłości mogłyby się przeistoczyć w poważniejsze kłopoty. Zwracając uwagę na te informacje, wybór dobrej szczoteczki powinien być podyktowany zawsze indywidualnymi cechami.

Dodatkowe informacje: pasta do zębów.

Leave a Reply