Idzie wiosna, kup…rower!

Końca zimy wprawdzie póki co nie widać, ale wydaje się, że to już ostatni dzwonek, ażeby kupić rower po promocyjnej cenie. Nie od dziś wszak wiadomo, że przed sezonem ceny potrafią być wiele niższe niż w jego trakcie.

Zaczynając rozmyślanie na zagadnienie zakupu nowego “bicykla” należy odpowiedzieć sobie na podstawowe pytanie – rower górski, rower miejski, a ma możliwość crossowy ? Ten pierwszy z całą pewnością przyda się gdy będziemy chcieli poruszać się po bezdrożach. Wybierając MTB należy z całą pewnością wziąć pod uwagę rozmiar kół. W ostatnich latach prawdziwą furorę zrobiły rowery na 29-cio calowych kołach, a ostatnio coraz popularniejsze robią się koła mające 27.5 cali. Konsumenci chwalą sobie jazdę na takich jednośladach i w bardzo wielu przypadkach twierdzą, że do klasycznych 26-stek już możliwe, że nie wrócą. Należy jednak własną pracą przetestować różnicę, bo jak wiadomo – co człowiek, to opinia.

O ile jednak głównie poruszamy się po mieście i cenimy sobie wygodę, to nie powinniśmy mieć najmniejszych uwagi i wybór powinien paść na rower miejski. A ma możliwość jednak cross? Jeśli nie potrafimy niedwuznacznie zdecydować się na którąś z wymienionych wyżej opcji, to można skusić się aktualnie na crossa.

Sklep stacjonarny, czy może sklep z rowerami online ? Przymiarka w tym pierwszym z całkowitą czyli stu procentową pewnością nie zaszkodzi, ale w wielu wypadkach i tak zapewne zdecydujemy się na zakup w tym drugim. Cena to przecież wciąż czynnik decydujący, a taniej częstokroć jest wszak w sieci. Kupując jednoślad polecam się także zaopatrzyć w akcesoria do rowerów. Lampki, czy kask to absolutne minimum!

Sprawdź: sklep rowerowy online.